Skrót: Chelsea 2:2 Nottingham Forest

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 13.05.2023 18:52 / Ostatnia aktualizacja: 13.05.2023 18:52

Remisem 2:2 zakończyło się sobotnie spotkanie Chelsea z Nottinghamem Forest na Stamford Bridge. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, później The Blues objęli prowadzenie dzięki dwóm trafieniom Rahhema Sterlinga, ale The Reds zdołali doprowadzić do remisu.

W 13. minucie wynik otworzył Taiwo Awoniyi, który skierował piłkę do bramki Chelsea uderzeniem głową. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się.

Po zmianie stron Chelsea wyprowadziła dwa mocne ciosy, dzięki czemu objęła prowadzenie. W odstępie siedmiu minut dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling. Najpierw asystował mu Trevoh Chalobah, a następnie Ruben Loftus-Cheek.

Nottingham Forest nie dał za wygraną i w 62. minucie doprowadził do remisu. Na listę strzelców ponownie wpisał się Awoniyi. Nibeiskim nie udało się już odzyskać prowadzenia i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Chelsea 2:2 Nottingham Forest – skrót: