Raport z wtorkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 13.09.2023 08:25 / Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 08:25

We wtorkowy wieczór rozegrane zostały ostatnie mecze w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej. Piłkarze Chelsea licznie wzięli w nich udział, a bardzo dobrze zaprezentowali się m.in. nasi pomocnicy.

W La Paz reprezentacja Boliwii podjęła Argentynę w meczu 2. kolejki eliminacji do mistrzostw świata. Albicelestes nie dali szans rywalom i pokonali ich 3:0. Pierwszą bramkę strzelił Enzo Fernández, który wykorzystał dogranie od Ángela Di Maríi. Nasz pomocnik został zmieniony trzy minut przed końcem podstawowego czasu gry przez Angela Correę.

Ważne zwycięstwo z Urugwajem odniosła reprezentacja Ekwadoru. Drużyna Moisésa Caicedo wygrała 2:1. Nasz pomocnik asystował przy trafieniu Feliksa Torresa, autora dwóch trafień – przy drugim asystował mu Kendry Páez. 16-latek przebywał na boisku do 70. minuty, gdy został zmieniony przez Julio Ortiza. Moisés Caicedo rozegrał całe spotkanie.

W Europie także mogliśmy oglądać naszych zawodników. Reprezentacja Ukrainy minimalnie przegrała z Włochami (1:2), a Mychajło Mudryk pojawił się na placu gry w 58. minucie. Autorem obu trafień dla Azzurri był Davide Frattesi.

Anglia zmierzyła się w Glasgow ze Szkocją w towarzyskim meczu upamiętniającym 150. rocznicę pierwszego w historii meczu międzynarodowego. Synowie Albionu zwyciężyli 3:1 po trafieniach Phila Fodena, Jude'a Bellinghama i Harry'ego Kane'a. Conor Gallagher pojawił się na boisku kilka minut przed końcem spotkania, zaś Ben Chilwell i Levi Colwill oglądali poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych.

Towarzyskie spotkanie rozegrała także reprezentacja Senegalu z Nicolasem Jacksonem w składzie. Nasz napastnik przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, ale nie zdołał uchronić swojego zespołu od porażki 0:1 z Algierią. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Fares Chaibi z Frankfurtu.

Niemcy pokonały w towarzyskim spotkaniu Francję 2:1. Axel Disasi pełnił rolę rezerwowego i nie pojawił się na placu gry.

W kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy Belgia pewnie pokonała Estonię 5:0, a bardzo dobry występ zaliczył Romelu Lukaku. Wypożyczony do Romy napastnik najpierw asystował przy trafieniu Leandro Trossarda, a w drugiej połowie sam dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, czyniąc to w odstępie zaledwie dwóch minut.

Na poziomie młodzieżowym także mogliśmy oglądać poczynania naszych zawodników. W kwalifikacjach do mistrzostw Europy do lat 21 reprezentacja Włoch pokonała Turcję 2:0. Pełne 90 minut rozegrał Cesare Casadei.

Na Litwie reprezentacja Walii U21 pokonała Litwę 3:2 po zaciętym spotkaniu. W bramce drużyny z Wysp wystąpił Eddie Beach.

Reprezentacja Finlandii U21 podjęła na swoim terenie Szwajcarię. Skandynawowie prowadzili po trafieniu Liimatty, ale w drugiej połowie stracili dwie bramki w odstępie czterech minut, przez co ponieśli porażkę. 90 minut w tym spotkaniu rozegrał Lucas Bergström.

Reprezentacja Anglii U17 pokonała Hiszpanię 4:1 w towarzyskim turnieju Pinatar Arena Supercup. Shumaira Mheuka strzelił bramkę na 3:0 w 54. minucie, a kilkanaście minut później opuścił plac gry. Jego miejsce zajął Luca Fletcher.