Raport z piątkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 14.10.2023 09:42 / Ostatnia aktualizacja: 14.10.2023 09:42

W piątek rozegrane zostały kolejne mecze w ramach październikowej przerwy reprezentacyjnej. Piłkarze Chelsea dobrze wywiązali się ze swoich zadań.

Wczoraj nastąpił ważny moment w karierze Malo Gusto. Nasz prawy obrońca zadebiutował w dorosłej reprezentacji Francji wchodząc na boisko w 80. minucie spotkania z Holandią. Jego zespół pokonał Pomarańczowych 2:1, po dwóch bramkach Kyliana Mbappe, dzięki czemu zapewnił już sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. W drużynie przeciwnej niewykorzystanym rezerwowym był Ian Maatsen.

Awans do europejskiego czempionatu zapewniła sobie także reprezentacja Belgii. Czerwone Diabły pokonały Austrię 3:2, a jedną z bramek strzelił Romelu Lukaku, który przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Odnotować także należy debiut w dorosłej reprezentacji Anglii Levi'a Colwilla. Nasz obrońca rozegrał całe towarzyskie spotkanie z Australią, a był ustaiony na lewej obronie. Oprócz niego w wyjściowym składzie Synów Albionu znalazł się również Conor Gallagher, pełniący rolę defensywnego pomocnika, który po nieco ponad godzinie gry został zmieniony przez Kalvina Phillipsa. Anglicy odnieśli skromne zwycięstwo 1:0.

W Ameryce Południowej rozegrane zostały mecze w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Moisés Caicedo. Nasz pomocnik zaliczył dwie asysty w meczu z Boliwią, pierwszą przy bramce Kendry'ego Páeza, a drugą przy trafieniu Kevin Rodriguez. Páeza wybiegł w pierwszym składzie i został zmieniony na kwadrans przed końcem spotkania. 16-latek stał się najmłodszym strzelcem w historii meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata w Ameryce Południowej.

Ze zwycięstwa cieszył się także Enzo Fernández, który pomógł Argentynie w pokonaniu Paragwaju 1:0. Nasz pomocnik został zmieniony w 80. minucie przez Leandro Paredesa.

Na poziomie młodzieżowym ogrom emocji dostarczyli zawodnicy Francji U21, którzy pokonali Bośnię i Hercegowinę 2:1 po bramce w doliczonym czasie gry. Lesley Ugochukwu rozegrał całe spotkanie. Na listę strzelców wpisali się Rayan Cherki i Arnaud Kalimuendo.

Dużo pracy miał Eddie Beach, który rozegrał pełne 90 minut w bramce reprezentacji Walii U21 w spotkaniu z Czechami. Nasz bramkarz dał się raz pokonać, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Z drugiego zwycięstwa w kwalifikacjach do mistrzostw Europy U21 cieszył się Lucas Bergström. Drużyna Finlandii U21 pokonała Albanię aż 4:1.