Raport z poniedziałkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 17.10.2023 18:30 / Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 14:56

Październikowa przerwa reprezentacyjna powoli dobiega końca. Sprawdźmy, jak w poniedziałkowych meczach zaprezentowali się piłkarze Chelsea.

Umiarkowane powody do radości ma Noni Madueke. Nasz skrzydłowy ponownie wpisał się na listę strzelców, ale Anglika U21 przegrała z Ukrainą 2:3. Noni był prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, ale nie zdołał uchronić go od porażki. Udział w tym spotkaniu wziął także wypożyczony do Swansea City Bashir Humphreys. Obrońca wybiegł na boisko od pierwszej minuty, ale po niecałej godzinie gry został zmieniony.

Ian Maatsen wciąż czeka na debiut w dorosłej reprezentacji Holandii. 21-latek był niewykorzystanym rezerwowym w meczu z Grecją. Oranje pokonali rywali 1:0 po golu Virgila van Dijka z rzutu karnego.

Do tragicznych wydarzeń doszło w Belgii. Czerwone Diabły mierzyły się ze Szwecją, Romelu Lukaku strzelił gola na 1:1, jednak w przerwie podjęto decyzję o przerwaniu meczu ze względów bezpieczeństwa. W Brukseli doszło bowiem do ataku terrorystycznego, w wyniku którego zabitych zostało dwóch kibiców reprezentacji Szwecji.