Raport z czwartkowych i piątkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 18.11.2023 13:23 / Ostatnia aktualizacja: 18.11.2023 13:23

Ostatnia w tym roku przerwa reprezentacyjna trwa. W czwartkowy i piątkowy wieczór rozegrane zostały kolejne mecze, w których oglądać mogliśmy piłkarzy Chelsea. Sprawdźmy, jak im poszło.

Czwartek

W nocy z czwartku na piątek Ekwador bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Kolumbią, a Moisés Caicedo rozegrał całe spotkanie. 22-latek był wyróżniającą się postacią swojego zespołu.

W Ameryce Północnej Stany Zjednoczone pokonały Trynidad i Tobago 3:0, a Gaga Slonina oglądał poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych. Wszystkie bramki padły w ostatnich 10 minutach meczu.

W kwalifikacjach do mistrzostw Europy U21 Włochy rozgromiły San Marino 7:0. Cesare Casadei rozegrał całą pierwszą połowę.

Szansę na występ otrzymał także Ian Maatsen. Nasz młody zawodnik rozegrał pierwszą połowę meczu reprezentacji Holandii U21 z Gibraltarem. Oranje mieli nadzwyczaj duże kłopoty z wykańczaniem okazji i wygrali to spotkanie tylko 1:0.

Na poziomie U20 Anglia po trudnym meczu przegrała z Włochami 0:3. Lewis Hall wybiegł na boisko w podstawowym składzie, zaś Charlie Webster rozpoczął je na ławce rezerwowych.

W towarzyskim meczu reprezentacji Finlandii ze Szwecją na poziomie U21 Lucas Bergström był niewykorzystanym rezerwowym. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szwedów 3:0.

Piątek

Wczoraj wieczorem byliśmy świadkami bardzo ważnego wydarzenia w karierze Cole'a Palmera. 21-latek zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji Anglii. Na placu gry pojawił się w 61. minucie i był ustawiony za plecami Harry'ego Kane'a. Nasz pomocnik bardzo dobrze czuł się na boisku i posłał kilka inteligentnych podań. W tym spotkaniu wystąpił także Conor Gallagher, który wybiegł w pierwszym składzie i tworzył duet pomocników z Jordanem Hendersonem. Conor został zmieniony w przerwie przez Kyle'a Walkera. Ostatecznie Anglia pokonała Maltę 2:0.

W meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy U21 Francja nieoczekiwanie przegrała z Austrią 0:2. Lesley Ugochukwu przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Wypożyczony do Lyonu Diego Moreira rozegrał 83 minuty w spotkaniu reprezentacji Portugalii z Norwegią na poziomie U20. Drużyna naszego skrzydłowego wygrała to spotkanie 2:1.

W Ameryce Południowej rozgrywane były mecze kwalifikacyjne do kolejnych mistrzostw świata. Gorszy występ zaliczyła reprezentacja Argentyny, której seria 14 zwycięstw z rzędu została przerwana. Mistrzowie świata przegrali z Urugwajem 0:2, a Enzo Fernández rozegrał całe spotkanie.