Raport z sobotnich meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.11.2023 08:38 / Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 08:38

Sobotni wieczór był kolejnym dniem zmagań piłkarzy na poziomie międzypaństwowym. Co oczywiste, w akcji nie mogło zabraknąć reprezentantów Chelsea. Sprawdźmy, jak im poszło.

Senegal pewnie pokonał Sudan Południowy (4:0) w meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Nicolas Jackson pojawił się na placu gry w drugiej połowie, gdy jego drużyna prowadziła już czterema bramkami. Dzięki temu zwycięstwu Lwy Terangi awansowały na pierwsze miejsce w swojej grupie.

Reprezentacja Francji ustanowiła wczoraj rekord eliminacji do mistrzostw Europy pod względem najwyższego zwycięstwa. Trójkolorowi rozgromili Gibraltar aż 14:0, a Axel Disasi był niewykorzystanym rezerwowym. W końcówce spotkania dwa trafienia zaliczył były napastnik naszego klubu Olivier Giroud. Drużyna Didiera Deschampsa może pochwalić się kompletem zwycięstw oraz ma już pewny awans do przyszłorocznego turnieju.

W kwalifikacjach do mistrzostw Europy do lat 21 Anglia pewnie pokonała na wyjeździe Serbię 3:0. Noni Madueke rozegrał całe spotkanie i zaliczył asystę przy bramce Harveya Elliotta. Z kolei wypożyczony do Swansea City Bashir Humphreys wybiegł na boisko w podstawowym składzie i został zmieniony w 82. minucie przez Josha Wilsona-Esbranda.

W meczu towarzyskim rozgrywanym w Marbelli (Hiszpania) zmierzyły się ze sobą reprezentacje Anglii U19 i Japonii U19. Anglicy wygrali to spotkanie 3:2. Ronnie Stutter wybiegł na boisko od pierwszej minuty, zaś Leo Castledine pojawił się na nim 20 minut przed końcem. Na listę strzelców wpisali się Jacob Wright, Will Lankshear i Jamie Donley.