Raport z wtorkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.11.2023 18:36 / Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 18:36

We wtorkowy wieczór oraz w nocy z wtorku na środę rozegrane zostały ostatnie mecze w ramach ostatniej w tym roku kalendarzowym przerwy reprezentacyjnej. Sprawdźmy, jak poradzili sobie w nich piłkarze Chelsea.

Po pełnym emocji meczu na Maracanie Argentyna pokonała Brazylię 1:0. Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem z powodu zamieszek między kibicami. Enzo Fernández wybiegł w podstawowym składzie swojej drużyny i rozegrał 70 minut. Decydującą bramkę strzelił Nicolás Otamendi.

W Quito Ekwador pokonał Chile 1:0. Moisés Caicedo przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, zaś Kendry Páez rozegrał 82. minuty. Obaj spisali się z bardzo dobrej strony. Dzięki temu zwycięstwu Ekwadorczycy awansowali na piąte miejsce w grupie eliminacyjnej do mistrzostw świata.

Kolejne 90 minut w barwach Anglii U21 rozegrał Noni Madueke. Synowie Albionu pokonali Irlandię Północną 3:0 w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy U21. Nasz zawodnik był ustawiony na prawej stronie w ofensywnej trójce. Bramki strzelili Harvey Elliott i Tyler Morton.

Axel Disasi zaliczył krótki epizod w emocjonującym meczu reprezentacji Francji z Grecją. Nasz obrońca pojawił się na placu gry około pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Rozgrywane w Atenach spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Trójkolorowi mają już zapewniony awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w Niemczech.

Także w roli zmiennika wystąpił Nicolas Jackson. Nasz napastnik wszedł na boisko kwadrans przed końcem spotkania z Togo w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W innym meczu rozgrywanym w Afryce dobry występ zaliczył Hakim Ziyech. Wypożyczony do Galatasaray skrzydłowy strzelił bramkę w wygranym przez Maroko 2:0 meczu z Tanzanią.

W kwalifikacjach do mistrzostw Europy U21 Finlandia rozgromiła Armenię 6:0, a w bramce zwycięskiej drużyny 90 minut rozegrał Lucas Bergström.

Także na poziomie U21 występ zaliczył Cesare Casadei. Wypożyczony do Leicester City pomocnik rozegrał drugą połowę w meczu z Irlandią.

W rozgrywanym w Marbelii meczu towarzyskim na poziomie U19 Anglia rozgromiła Meksyk 7:1. Leo Castledine i Ronnie Stutter weszli na boisko w drugiej połowie. Stutter wpisał się na listę strzelców w 51. minucie.