Tokio 2020: Kanadyjki mistrzyniami olimpijskimi! Bramka Jessie Fleming!

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 06.08.2021 23:34 / Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 00:17

Igrzyska Olimpijskie w piłce nożnej kobiet dobiegły już do końca, a złote medale powędrowały do reprezentantek Kanady. W drużynie z Ameryki Północnej pełne spotkanie rozegrała Jessie Fleming, zaś w składzie Szwedek pojawiły się Magdalena Eriksson oraz Joanna Andersson.

Wynik spotkania w 34. minucie otworzyła Stina Blackstenius ze Szwecji. Taki wynik utrzymywał się jeszcze przez długi czas, jednak w 67. minucie po faulu w polu karnym Szwedek sędzia spotkania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podeszła Jessie Fleming, która wykorzystała swoją szansę i wyrównała stan meczu.

Taki wynik na tablicy świetlnej widniał już do końca regulaminowego czasu gry oraz dogrywki. Wszystko za sprawą dobrej gry w defensywie jednej i drugiej drużyny. Seria rzutów karych to festiwal niewykorzystanych okazji. Szwedki na sześć prób zmarnowały cztery, zaś trzykrotnie myliły się Kanadyjki i to one zostały mistrzyniami olimpijskimi.

Swój strzał w serii jedenastek wykorzystała Jessie Fleming, zaś swojej próby nie wykorzystała Joanna Andersson, która w 75. minucie zmieniła Magdalene Eriksson.

Szwecja 1:1 (2:3 kar.) Kanada

34' Stina Blackstenius – 67' Jessie Fleming