Skrót: Chelsea 6:0 Everton

Autor: Mateusz Kluba Dodano: 16.04.2024 00:54 / Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024 00:54

Cóż za show! Chelsea w poniedziałki nie zwykła przegrywać i również tym razem wyszła zwycięsko ze starcia z Evertonem! The Blues wygrali aż 6:0!

The Blues szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 13. minucie. Pod polem karnym rywala Cole Palmer założył siatkę obrońcy, podał piętą piłkę do Jacksona, a podanie zwrotne z pierwszej piłki uderzył na bramkę. Zaledwie pięć minut później było już 2:0 i to znowu za sprawą młodego Anglika. Pomocnik dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i dobił ją do pustej bramki. Po niespełna pół godzinie gry tablica wyników wskazywała 3:0, a z kolejnego hattricka w barwach Chelsea mógł cieszyć się nie kto inny jak Palmer. Były zawodnik Manchesteru City wykorzystał fatalne podanie Pickforda i wysokim lobbem pokonał golkipera The Toffees. Jeszcze przed przerwą swoją cegiełkę do wyniku dołożył Nicolas Jackson. Senegalczyk przyjął dorzuconą przez Marka Cucurellę piłkę, a następnie z pół obrotu zdobył gola.

W drugiej połowie ochota do ataków nie opadła. W 64. minucie Palmer podwyższył na 5:0, pewnie wykorzystując rzut karny. Anglik chwilę wcześniej był faulowany, a przed samym wykonaniem doszło do dość żenującej sprzeczki pomiędzy Jacksonem, Madueke a Palmerem o to, kto ma jedenaskę wykonać. Wszystkich pogodził Conor Gallagher, który wręczył piłkę młodej gwieździe Chelsea. W końcówce meczu, do sparowanej po uderzeniu Bena Chilwella piłki, dopadł Alfie Gilchrist, który strzałem z woleja ustalił wynik spotkania. Był to debiutancki gol wychowanka, który sam nie mógł uwierzyć, że wpisał się na listę strzelców.

Chelsea 6:0 Everton – skrót:

Źródło: HooFoot